Cegła jest bardzo ładnym, estetycznym i efektownym materiałem budowlanym, bardzo często wykorzystywanym przy budowie domów.

Komin z cegły, ostatnio jest bardzo często spotykany przy budynkach nowej generacji, taki komin ma same zalety, powinien jednak być wybudowany bardzo starannie i dokładnie. Zawsze budujemy go z pełnej cegły a nie z klinkierówki typu dziurawka lub z pustaka. Wybudowanie odpowiedniego komina z odpowiedniej cegły nie będzie w przyszłości powodować, że taki komin będzie przeciekał, a my będziemy wciąż w niego inwestować i poprawiać go bez widocznych efektów.

Komin z cegły najlepiej komponuje się z domem, którego elewacja z cegły jest porządnie wykonana na budynku. Czerwony komin i czerwona elewacja to elementy pięknie współgrające ze sobą i mające wiele wspólnego. Ostatnio bardzo modne jest pozostawienie domów w takiej elewacji a nie tynkowanie ich. Niektóre zabytki, wymagające renowacji tak właśnie kiedyś wyglądały i dąży się w tej chwili przy ich odnawianiu i rewitalizacji by komin był zbudowany właśnie z pięknej cegły a elewacja była również taka sama.

Wykorzystuje się przy wznoszeniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych pustak ceramiczny, jest to bardzo trwały i efektowny pustak ścienny z ceramiki poryzowanej Termopor. Czerwone pustaki ceramiczne po wzniesionej ścianie zewnętrznej okłada się klinkierówką i w ten sposób uzyskuje się porządną i ładną elewację. W tej chwili bardzo odchodzi się od budowania domów i mieszkań z betonu, wzorem budownictwa są dzisiaj budynki, które w czasach dzisiejszych noszą miano zabytków. Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanych, których koszty nie są aż tak ogromne jest to możliwe.

Całe osiedla mieszkaniowe i osiedla domków jednorodzinnych to dzisiaj wznoszące się ceglane kominy nad elewacjami z cegły. Mieszkanie i przebywanie w takich budynkach jest bardzo zdrowe i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Sami zaś czujemy się w mieszkaniach tak zbudowanych bardzo dobrze i nie chcemy już mieszkać w innych budynkach.

więcej na: http://lode.pl/pl/firma