Czasy, kiedy Polacy nie mieli większego wyboru, jeśli chodzi o ceramikę sanitarną i musieli kupować to, co akurat rzucono na sklep, dawno już minęły. Obecnie sklepy z ceramiką sanitarną, szczególnie internetowe, oferują ogromny wybór. Klienci mogą wybrać zarówno spośród polskich, jak i zagranicznych, marek.
Polskie firmy produkujące ceramikę sanitarną, jak Koło czy Cersanit, obecnie wcale nie ustępują zagranicznym. Mają duży wybór, liczne kolekcje, spośród których można wybrać to, co wpadnie nam w oko. Na rynku jest też bardzo duża oferta zagranicznych producentów. Wszystkie liczące się europejskie marki chcą podbić polski rynek i serca klientów.
Jedną z takich firm jest Artceram, firma rodem z Włoch. Produkty tej firmy są nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale też charakteryzują się pięknym wzornictwem. To zresztą narodowa cecha Włochów, którzy bardzo cenią sobie niebanalny wygląd i piękny design. W ofercie firmy Artceram znajduje się wiele kolekcji, które można dobrać zarówno pod kątem upodobań, jak i wyglądu łazienki czy ubikacji. Bardzo piękną i chętnie kupowaną jest seria Artceram Jazz. Prosty, ale urzekający piękną linią design charakteryzuje się wyrazistymi krawędziami, przez co jest nietypowy dla ceramiki sanitarnej. Łazienka wyposażona w tę linię produktową na pewno wzbudzi zachwyt zarówno gospodarzy mieszkania, jak i gości. Warto dodać, że linia ta to nie tylko ceramika sanitarna, ale obejmuje też inne elementy wyposażania łazienki.
Inna linia tej firmy to Artceram La Fontana, jeszcze bardziej oryginalna pod względem wyglądu. Iście futurystyczny design powinien zachwycić każdego, kto szuka czegoś, co zdecydowanie odróżnia się na tle reszty oferty spotykanej w sklepach.
Wybierając ceramikę sanitarną, klienci kierują się nie tylko wyglądem, ale też względami praktycznymi. Pod tym względem nowinką techniczną są miski wc bez kołnierzy. Takie produkty to m.in. seria Koło Rimfree, czyli nasz polski produkt. Brak kołnierza oznacza o wiele mniej problemów z czyszczeniem i większą łatwość utrzymania higieny nie tylko w misce, ale i całej łazience.
Po te wszystkie piękne i nowoczesne serie ceramiki sanitarnej najlepiej udać się do jednego z wielu sklepów internetowych, a wcześniej obejrzeć ofertę na stronach internetowych producentów.