Rożek dla niemowląt to jedna z rzeczy, którą można zakupić, jeżeli szykujecie się do przyjścia swojej pociechy na świat. Mówię możecie, ponieważ według mnie jest to rzecz bez której można się obyć. Dlaczego? Ponieważ nie wszyscy wykorzystują ten produkt w swoich domach.

Przykładem mogą być moi znajomi (a kilka par mógłbym śmiało wskazać), którzy zakupili rożek dla noworodka i nie wykorzystali go w ogóle. Czy to znaczy, że  i Wy nie będziecie z niego korzystać? To zależy tylko i wyłącznie od was oraz od Waszej wygody. W końcu Wam może być wygodniej używać takiego rożka, aby owijać nim swoje dziecko. Moi znajomi mówili, że nie używali go, ale z kolei podarowali go komuś innemu, dzięki czemu doskonale się sprawdził. Rodzice używają rożków, aby dziecko było lepiej otulone. W końcu nie zawsze można do siebie tulić dziecko, tym bardziej jeżeli w domu trzeba coś zrobić. Zresztą trzeba zwrócić uwagę również na swoje siły. Od ciągłego noszenia dziecka na pewno będą Was boleć ręce.

Można śmiało to zrozumieć, dlatego więc można stosować zamiennie taki rożek. Jeżeli ciepło nim otulicie swoją pociechę, to na pewno będzie czuła się komfortowo i bardzo wygodnie. Jednak inni rodzice nie używają takich rożków (tak jak przykładowo moi znajomi). Czy to znaczy, że oni nie zapewniają swoim pociechom bliskości? Na pewno tak nie jest. Każdy rodzic, tak jak już mówiłem, robi to na swój sposób i nie musi wcale używać do tego rożka. Aby zapewnić swojemu dziecku odpowiednie poczucie bliskości można zastosować inne rzeczy i inne sposoby. To tylko od was zależy, czy taki rożek dla Waszej pociechy będzie potrzebny, czy też nie.

Zobacz więcej: Senna-sówka.pl | rożek dla noworodka