Czapki to nie tylko sposób na nieprzyjemną, jesienno-zimową aurę, ale także na podkreślenie swojego stylu w niebanalny sposób. W sklepach i na różnych aukcjach internetowych można znaleźć przeróżne rodzaje czapek, dlatego też jak najbardziej możemy je nosić do wszystkiego, wystarczy tylko dopasować odpowiedni model.

Ostatnimi czasy bardzo modne są także połączenia elementów casualowych z eleganckimi częściami garderoby – nic nie szkodzi na przeszkodzie ku temu, żeby założyć tradycyjny, elegancki płaszcz, a do niego założyć typowo sportowy element, jakim jest czapka z daszkiem, zwana też bejsbolówką. Kiedyś mogłoby się wydawać, że takie połączenie to kompletna katastrofa, jednakże obecnie odważne połączenia są podstawą charakternego look’u.

Warto wiedzieć, że tak naprawdę i w tym przypadku można przypomnieć sobie popularne powiedzenie – „diabeł tkwi w szczegółach”, a dokładniej w fasonie, wzorze i kolorach. Połączenie sportowej czapki z daszkiem z elegancką resztą stylizacji będzie jak najbardziej udane, jeżeli dopasujemy wszystko kolorystycznie, barwy powinny do siebie pasować. Stylizacja musi być mimo wszystko wyważona, więc jeżeli decydujemy się na połączenie tak bardzo różnych stylów, lepiej będzie zrezygnować z miksowania wzorów i kolorów. Jeżeli chcemy spróbować pobawić się naszą stylizacją, ale nie czujemy się zbyt pewnie w sportowej czapce i eleganckiej reszcie stylizacji, możemy lekko zrównoważyć style, zamieniając botki albo obcasy na sportowe obuwie, na przykład trampki. Dzięki temu nasza stylizacja nabierze trochę streetowego klimatu, idealnego do pracy, szkoły czy na zakupy.

Inspiracją do stworzenia tego tekstu jest blog o czapkach, który znajdziecie tutaj.