Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Jednak coraz częściej zdarza się, iż przy obecnych zarobkach nie stać nas na zakup takiej nieruchomości. Zatem w jaki sposób sobie z tym poradzić? Czy istnieją jakieś inne możliwości zakupu tanich mieszkań?


Mieszkanie dla Młodych a warunki dofinansowania

Jeżeli chcemy kupić atrakcyjne mieszkanie w dobrej cenie, powinniśmy przede wszystkim poszukać różnorodnych programów rządowych, które gwarantują nam atrakcyjne dofinansowanie do zakupu takiej nieruchomości.

mdm

Warto pamiętać, iż obecnie istnieje między innymi Mieszkanie dla Młodych. To właśnie dzięki temu programowi nawet w przypadku małego wkładu własnego istnieje możliwość zakupu bardzo atrakcyjnego mieszkania w dobrej cenie. Przystępując do tego programu możemy liczyć na rządowe wsparcie także w kwestii dofinansowania. Dla małżeństw bez dzieci dofinansowanie wynosi 10%. Z kolei dla osób posiadających tylko jedno dziecko dofinansowanie wynosi 15%. Małżeństwa z dwójką dzieci mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 20%. Analogicznie do poprzednich sytuacji, osoby posiadające trójkę dzieci otrzymają 30% dofinansowania.

Dopłaty do mieszkań dla młodych

Niewiele osób ma świadomość tego, jednak aby otrzymać takie dofinansowanie oraz wziąć udział w programie należy zaciągnąć kredyt. Nie może być on mniejszy niż 50% wartości całej nieruchomości, jak również musi być zaciągnięty na 15 lat. Istnieje możliwość otrzymania dopłaty do spłaty kredytu w wysokości jego 5%, jeżeli w przeciągu 5 lat od jego zaciągnięcia urodzi nam się dziecko.

Mieszkanie dla Młodych – zasady programu

Aby móc korzystać z programu, należy być w wieku do 35 lat. Jak sama nazwa wskazuje jest to mieszkanie dla młodych, z tego powodu starsze osoby nie mogą brać uczestnictwa w takim programie. Nie możemy zapominać także o tym, że aby ubiegać się o takie dofinansowanie, nie możemy także posiadać już innego mieszkania na własność.

mdm2

W ostatnim czasie bardzo dużo osób zdecydowało się na skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu programowi można ubiegać się o atrakcyjne dofinansowania, dzięki którym możliwy jest zakup naprawdę dobrej nieruchomości. W tym przypadku zyskanie atrakcyjnych dopłat mają możliwość przede wszystkim osoby, które posiadają dwójkę lub trójkę dzieci. Jeżeli chcemy zakupić własne mieszkanie z atrakcyjnym dofinansowaniem, powinniśmy zdecydować się na przystąpienie do programu już teraz. Szacuje się, iż w roku 2018 zostanie on powoli wygaszany.

Chcesz wiedzieć więcej o warunkach MDM? Koniecznie odwiedź stronę http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-dla-mlodych