Gdy udaję się do dobrej klasy restauracji zawsze powinien znajdować się tam kącik z prasą, najczęściej są one wszystkie w jednym miejscu w gazetniku. Tak powinno być, jednak właściciele wielu restauracji myślę wciąż zupełnie inaczej. Modele gazetników są bardzo różne. Skandynawski design oferuje bardzo wiele tego typu praktycznych rozwiązań. Warto zawsze stawiać na te najbardziej sprawdzone, bo nas nigdy nie zawiodą.
Ostatnio zrobiło na mnie wrażenie również czasopismo leżące w gazetniku w kształcie torebki. Typowa damska torba w kolorze pomarańczowym, zaskoczyła wtedy chyba nie tylko mnie, taka forma jest również bardzo ciekawa. Gazetnik pojawia się w wielu miejscach takich jak kawiarnie, puby, solaria, kina lub teatry. Meble skandynawskie (Opa&Company) to oczywiście zawsze solidna jakość, możemy także wybierać gazetniki z takiej oferty. Różnorodność w tego typu produktach jest ogromna, mamy styl skandynawski, jeden z najbardziej innowacyjnych projektów jakie widziałem, bardzo rzadki do spotkania, jednak zobaczyłem go w jednej z topowych firm budowlanych. Wszystko wyglądało bardzo ładnie i było starannie ułożone. Stolnik gazetnik wydaje się najbardziej praktyczny, jednak gdy w pomieszczeniu znajduje się już kilka stołów może być zupełnie nietrafionym pomysłem.
Gazetnik może być również ścienny, najczęściej taki model jest spotykany w kinach, gdzie możemy znaleźć także ulotki filmowe i repertuar kina. Model skórzany wydaje się także być rewelacją, zgrabna forma podania nowości prasowych może być widziana bardzo schludnie we wszelkiego rodzaju korporacjach i dużych firmach. Kolor czarny jest najbardziej uniwersalny bowiem pasuje do prawie każdego wystroju, co za tym idzie ładnie komponuje nam się z wnętrzem.