Obrazy, zdjęcia czy plakaty to bez wątpienia ciekawe ozdoby wnętrz. jednakże, aby stały się pełnowartościowym wypełnieniem wnętrza muszą znajdować się w ramach do obrazów. Jakiego rodzaju ramy do obrazów są najlepsze? Które z nich warto wybierać?

Wytrzymałą rama do obrazu

Niewątpliwie, za dobrą ramę uznać można taką, która jest wytrzymała. Z pewnością, nie wszystkie materiały gwarantują odpowiednią wytrzymałość. Na pewno dobrze wypadają tutaj drewno oraz metal. Niemniej jednak, należy również zauważyć, że ramki drewniane są bardzo różne. Chodzi tutaj o różnorodność drewna wykorzystywanego do ich konstrukcji. Niektóre rodzaje tego materiału są bowiem po prostu bardziej wytrzymałe od innych.

Jeśli zaś chodzi o metale, również różnią się one pod względem właściwości. Nie ma to jednak większego znaczenia w przypadku ram do obrazów, gdyż te metalowe praktycznie zawsze są aluminiowe. Tego typu metal uznać należy natomiast jak najbardziej za wytrzymały.

Dopasowanie do obrazu

Oczywiście, wybierając ramy do obrazów należy zwracać uwagę na więcej ich cech niż tylko wytrzymałość. Z pewnością ważny jest kolor i sprawdzenie, czy dany typ materiału pasuje do konkretnego obrazu. Jeśli chodzi na przykład o obrazy naturalistyczne, przedstawiające chociażby zielone krajobrazy, najlepsze wydają się ramki drewniane. Jednakże, jeśli mowa o bardziej awangardowych obrazach bądź też o plakatach przedstawiających nowoczesną architekturę, jak znalazł okażą się aluminiowe, srebrne lub czarne ramy do obrazów.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska