Każdy z nas nie raz zachwycał się pięknym, białym uśmiechem amerykańskich aktorów i aktorek. Przez wiele osób zęby są uznawane za jedną z największych ozdób człowieka. Obecnie, dzięki rozwojowi stomatologii, każdy z nas może mieć piękne i zdrowe zęby. Nic tak jednak nie obniży naszej pewności siebie co utrata zęba. Czasami ząb zaczyna się psuć od korzenia. Najczęściej związane jest to z naprawdę ogromnym bólem zęba.

W tej sytuacji po zrobieniu prześwietlenia, lekarz zdecyduje czy będzie potrzebna endodoncja. Obecnie nowoczesne i dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ta metoda pozwala doskonale zobaczyć strukturę zęba i wszystkie kanały. Podczas pracy, mikroskop jest zawieszony nad naszą głową, aby dentysta wykonujący leczenie kanałowe mógł dokładnie widzieć swoją pracę. W ten sposób zabieg jest o wiele skuteczniej wykonany i mamy większą szansę na uratowanie naszego własnego zęba.

REKLAMA: leczenia kanałowe pod mikroskopem – Stomatologia Impla Kraków

Metoda ta jest zalecana zwłaszcza dla osób, których kanały zębowe stanowią prawdziwe wyzwanie dla stomatologów. Większość z nas posiada dość schematyczną strukturę i ułożenie kanałów przy naszych zębach. Nie dotyczy to niestety wszystkich osób. System kanałowy może być bardzo skomplikowany i niestandardowo rozmieszczony.

Bez użycia mikroskopu stomatolog może nie być w stanie wykonać dokładnie i dobrze leczenia kanałowego. Przez co po pewnym czasie, okaże się, że zabieg został źle lub niedokładnie wykonany. Wtedy może okazać się, że jest już za późno na odratowanie swojego naturalnego zęba i będzie trzeba wstawić koronkę. Wiąże się to nie tylko z utratą zęba, ale również z ogromnymi kosztami.