Dzień ślubu jest dla kobiety czymś wyjątkowym, jedynym i niepowtarzalnym w jej życiu. Ślub jest uroczystością zawarcia sakramentu małżeńskiego, czyli zalegalizowania związku w świetle prawa i Kościoła. Współcześnie wyróżniamy trzy typu ślubu, które mają charakter świecki, wyznaniowy i mieszany. W Polsce, ogólnie przyjętym zwyczajem jest udanie się po zakończonej ceremonii na przyjęcie weselne. Jednak tradycje towarzyszące obrządkowi ślubnemu uzależnione są od kraju, kultury i regionu, z którego wywodzą się Państwo Młodzi. Tradycyjnym ubiorem zakładanym w ten dzień przez Panny Młode są suknie ślubne. Ich kolory i style zależne są od religii w jakiej zawierany jest ślub. Jednak każda suknia jest zjawiskowa i przepiękna. W naszej kulturze powszechnie przyjętym kolorem tego odświętnego stroju jest biel oraz zbliżone do niej odcienie kremu na przykład ecru. Biały strój stał się oznaką szczęścia, niewinności i czystości serca, a z czasem nawet dziewictwa. Na przestrzeni wielu lat moda na kreacje ślubne bardzo się zmieniała.
Wszystkie suknie ślubne różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale także krojem, materiałem, z którego zostały uszyte oraz długością. Jednak dla niektórych kobiet wybór fasonu tej jedynej sukni nie jest taki oczywisty i prosty, ponieważ nie w każdym wygląda ona korzystnie.
Do większości sylwetek Pań pasują suknie o kroju litery A, gdyż jest on uniwersalny i stanowi klasyczną suknię ślubną, charakteryzująca się przylegającą górną częścią i rozszerzającym się dołem. Następnym typem jest Princessa, której gorset jest bardzo dopasowany, a dół mocno rozszerzony, zakrywając w tej sposób obfite biodra i tworząc suknię księżniczki. Kolejnym typem jest model klasyczny, z dopasowaną górą i dołem opierającym się na halce. Pasuje on szczupłym paniom. Typ syreny lub inaczej określany ryby jest bardzo dopasowany do sylwetki. Kreacja ta rozszerza się dopiero od połowy ud albo kolan i dlatego idealnie pasuje do sylwetki klepsydry. Zwiewnym modelem jest kreacja Empire, która bezpardonowo nadaje się dla panien z małym biustem lub w ciąży.
Gdy jednak nie jesteśmy do końca pewne swojego wyboru lub tego która kreacja najlepiej uwydatni nasze plusy, a ukryje niedoskonałości warto jest zajrzeć do katalogów takich jak „Suknie Ślubne 2018” lub czasopism, w których znajdziemy osobne działy z poradami na ten temat.