Zastanawiasz się nad inwestycją w rynek hotelarski. Niedawno znalazłeś atrakcyjne ogłoszenie o odpowiednim lokalu na sprzedaż – jest to może nie nowy, ale piękny budynek do remontu, w którym właściwie bez większych inwestycji można przyjmować klientów i gości hotelowych. Także jego cena mieści się w twoich możliwościach budżetowych, nawet przy założeniu niewielkiego remontu już na początku.

Nie wiesz jednak jak zabrać się za organizację tego przedsięwzięcia. Jak zaplanować wszystko tak, aby zminimalizować straty, które przecież będą nieuniknione na początku działalności. W organizacji działalności hotelu, lub hotelu z restauracją wyjątkowo pomocne są wszelkiego rodzaju programy hotelowe. Pozwalają one na koordynację wieloma procesami strategicznymi, jakie zachodzą w twoim małym przedsiębiorstwie – począwszy od systemu rezerwacji, skończywszy przy księgowości czy układaniu grafików dla twoich przyszłych pracowników.

apka7

Po kolei jednak – po zakupie hotelu należy przemyśleć ile pokoi jesteśmy w stanie udostępnić od ręki klientom, tak by byli oni zadowoleni, jakością naszych usług i co równie istotne, jeśli obok ma trwać remont reszty pomieszczeń, jak zrekompensować ceną gościom tą niedogodność. Różne są rodzaje, gdy chodzi o oprogramowanie hotelowe, ale wiele z nich oferuje już w swoim pakiecie taką usługę. Konieczne jest przemyślenie, w jaki sposób nasz hotel będzie wobec tego reklamowany – czy zainwestujemy w możliwość wystawienia naszych pokoi także w popularnych serwisach internetowych zajmujących się rezerwacją pokoi.

hotel-4

Jeśli tak warto zakupić program do obsługi hotelu, który jest przygotowany także na taką ewentualność. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, czy będziemy mieli w naszym hotelu restaurację i bar dla naszych gości. Jeśli tak, to czy w cenie pokoju będą także śniadania podawane w restauracji. A może zastosujemy posiłki jako formę reklamy i rekompensaty dla pierwszych klientów – jest to dobra akcja marketingowa. Działalność hotelu jest trudna do organizacji w początkowym momencie działania.