Moduły ledowe stały się modnym elementem oświetlenia nowoczesnych wnętrz, mają też duży walor dekoracyjny. Efektowne oświetlenie z wykorzystaniem technik ledowych zapewnia oświetlenie najwyższej jakości i uzyskanie przytulnej atmosfery w domu czy mieszkaniu. Moduł LED jest alternatywną opcją dla taśm ledowych. Oferty zazwyczaj składają się z opcji jedno lub kilko diodowych. Dostępne są też różne opcje kolorystyczne oraz różne moce.

Zaletą modułów ledowych jest duża elastyczność i łatwość montażu – łatwo dostosować oświetlenie do możliwości wnętrza i życzeń klienta. Co więcej, istnieje możliwość montażu modułu LED na zewnątrz pomieszczenia – tworzywo, z którego wykonana jest obudowa modułu jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz całkowicie wodoodporna, dlatego nie zostanie uszkodzona pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wysokiej jakości moduły ledowe wyposażone są w specjalną taśmę lub otwory montażowe aby ułatwić ich umieszczenie na każdej powierzchni, zarówno wewnątrz jak i na dworze. Moduł LED świetnie sprawdzi się przy efektownym podświetleniu dekoracyjnym mebli, fontann ogrodowych czy oczek wodnych, sufitów podwieszanych, ekspozycji, wystaw sklepowych, terrariów, akwariów, banerów, plakatów, pleksi, liter przestrzennych czy kasetonów reklamowych.

Udoskonalą wygląd mieszkania czy sklepu. Stanowią oryginalne i stylowe źródło światła. Diody wykorzystywane w produkcji modułów ledowych cechują się długą żywotnością, co na długo pozwala cieszyć się efektownym, eleganckim oświetleniem.