Zdarzyło się wam kiedyś pójść na spacer do dobrze znanego parku i uznać go za mało atrakcyjny pomimo tego, że w istocie był zadbany? Czegoś wyraźnie w nim brakowało, albo coś było zbyt stare i absolutnie nie pasowało do współczesnej koncepcji? Najprawdopodobniej zawiodła tzw. mała architektura będąca skromną biżuterią każdego miejsca.

Ławki parkowe

Lubimy na nich siadać i zażywać prawdziwego relaksu. Kojarzą się nam z miłymi chwilami, pierwszym zakochaniem, wspaniałym odpoczynkiem – ławki parkowe- mały element, bez którego żaden park nie może się obejść. Istotnie są nie tylko niezbędne, ale i powinny tworzyć klimat, budować przestrzeń i być spójną częścią całości.

Ławki stalowe

Projektanci małej architektury mają nie lada zadanie. Wybranie spośród wielu różnych modeli właściwej ławki jest prawdziwą sztuką. Ławki stalowe cieszą się słuszną popularnością. Mają swój niewypowiedziany charakter i mogą być absolutnie unikatowe. Ze względu na swoją odporność nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale i potencjalny wandalizm są chętnie stosowane nie tylko w parkach.

Ławki betonowe

Spotykamy je w nowocześnie zaaranżowanych zakątkach. Powrót betonu jako materiału wykończeniowego do łask, spowodował, że ławki betonowe ponownie cieszą się dużym zainteresowaniem. Bardzo często łączą w sobie różne materiały – tj. drewno, tworzywo, a nawet stal. Mogą mieć wymiar klasyczny lub futurystyczny, ale zawsze są tymi, uznawanymi za eleganckie i trwałe.