Nieruchomości są w kręgu zainteresowań wielu osób. Zarówno tych, którzy w nie inwestują, jak i osób, które planują zakup, bądź sprzedaż nieruchomości. Osoby, które mają powiązanie z rynkiem nieruchomości, najczęściej przez pewien okres czasu obserwują, jak prezentuje się rynek nieruchomości. Mieszkania w Krakowie, które ciszą się największym zainteresowaniem są to takie, które są zlokalizowane w dogodnym miejscu, a także znajdują się na nowych osiedlach.

Osoby, które zamierzają kupić mieszkanie w Krakowie właśnie najczęściej zainteresowane są takim, które jest nowoczesne i dobrze zlokalizowane. Podobnie sprawa wygląda z osobami, które regularnie inwestują w rynek nieruchomości. Zakup mieszkania specjalnie pod wynajem, również musi spełniać kryteria takie, jak dobry dojazd, czy dogodne warunki do mieszkania. Osoby, które są zainteresowanie mieszkaniami w Krakowie, to nie tylko osoby, które mieszkają, uczą się, pracują w Krakowie. Chętnych nie brakuje również pośród mieszkańców innych miast i województw, którzy chcą zamieszkać na stałe w Krakowie.

Jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ Kraków jest dużym polskim miastem, które wyróżnia się na tle innych miast nie tylko architekturą, historią i klimatem, ale również szerokimi perspektywami rozwoju zawodowego. Dobre uczelnie, czy też interesujący rynek pracy powodują, iż ludzie chętnie osiedlają się w Krakowie. Wybierają to miejsce jako najlepsze według nich do życia oraz rozwoju. Kraków to miasto, w którym w ciekawy sposób można także spędzać czas wolny.