Problemy z odpowiednim nawilżeniem nosa, ma coraz więcej osób. Jest to strasznie uporczywe, a nawet bolesne, ponieważ w skrajnych przypadkach w nosie pojawiają się strupki, a także krwawienie. Można uniknąć takich zdarzeń, odpowiednio pielęgnując swoją śluzówkę.


Przyczyny suchej błony śluzowej nosa

Tak naprawdę tych przyczyn może być naprawdę dużo, jednak skupiając się na tych głównych, można je szybko zniwelować i postarać się, aby nie dochodziło do przypadków suchej błony śluzowej. Jednak najpierw warto jest poznać te przyczyny. Jest to między innymi suche powietrze. Jeśli chodzi o powietrze na zewnątrz, nie mamy niestety zbytnio na nie wpływu, jednak łatwo jest zwiększyć wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń. Co wystarczy zrobić? W okresie grzewczym, położenie mokrych ręczników na grzejnikach może bardzo pomóc, a wiosną i w lecie można skorzystać z oferty nawilżaczy powietrza. W tym miejscu warto zaznaczyć także, że należy zwracać uwagę na skrajne temperatury panujące na dworze, one także szybko doprowadzają śluzówkę do złego stanu.

ns1

Bardzo szkodliwe są także wszelkie chemikalia, kurz czy dym papierosowy. Mogą one nie tylko osuszyć śluzówkę nosa, lecz w efekcie doprowadzić także do groźnej infekcji, która może objąć całe drogi oddechowe. Warto jest unikać tych czynników. Ostatnim ważnym czynnikiem, który może osuszać śluzówkę, to szkodliwe leki, które zawierają pochodne imidazolu.

Jak nawilżyć błonę śluzową nosa?

Wystarczy wykorzystać jeden z poniższych sposobów:
• Inhalacje,
• Sól morska,
• Preparaty do nawilżania błony,
• Nawilżanie powietrza w domu.

Jest to kilka ogólnych sposobów. Istnieje jednak jeden z dobrych preparatów, który warto jest stosować i może on bardzo pomóc. W tym miejscu można odpowiedzieć na pytanie: Jak nawilżyć śluzówkę nosa za pomocą produktów Rinozine?

rinozine-prod1

Stosować można między innymi takie produkty tej firmy, jak specjalne aerozole, spraye, czy maści, które pomogą w nawilżaniu i leczeniu chorej śluzówki. Warto jest dbać o swój nos, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. Chcesz dowiedzieć się więcej o nawilżaniu śluzówki nosa za pomocą produktów Rinozine? Koniecznie przeczytaj artykuł http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/