Dzień ślubu jest wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci zarówno samych nowożeńców, jak i ich bliskich oraz pozostałych gości uczestniczących w tym doniosłym i ważnym wydarzeniu. Przygotowania do ślubu oraz następującego zazwyczaj po nim wesela obejmują cały szereg istotnych etapów – od wyznaczenia dogodnego terminu przez rezerwację sali aż po dobór odpowiedniego na ten wspaniały dzień ubioru.

Podczas, gdy mężczyźni najczęściej decydują się na elegancki smoking lub garnitur, kobiety marzą zazwyczaj o sukni ślubnej. Znakomita większość panien młodych wybiera tradycyjne białe suknie ślubne (2017 zob FULARA&ŻYWCZYK). Wybór paść może jednak także na inne sukienki – niekoniecznie te utrzymane w tradycyjnej stylistyce i kojarzonej bezpośrednio ze ślubem bieli. Obecnie oferta producentów obejmuje także suknie w wielu innych kolorach i odcieniach – od subtelnej kości słoniowej przez różnego rodzaju pastele aż po nawet bardzo intensywne kolory, jak czerwień a nawet i elegancka czerń. Ciekawym trendem jest obecnie także wybór sukienek nawiązujących bezpośrednio do zamiłowań i zainteresowań przyszłej małżonki – można na przykład dokonać zakupu sukni ślubnej w stylu lat siedemdziesiątych tudzież sukien w stylu rockowym.

Wiele kobiet decyduje się również także na zakup dwóch sukienek na ślub. Pierwszą, nieco bardziej elegancką ubiera się wówczas na samą uroczystość ślubną oraz pierwsze godziny przyjęcia dla gości. Później dobrze jest mieć drugi strój, który pozwoli na swobodną zabawę na parkiecie. Sukienki na wesele muszą bowiem nie tylko pięknie się prezentować. Powinny być również wygodne – dzięki temu zabawa na weselu z całą pewnością będzie wyśmienita i na długo zapadnie w pamięć nowożeńcom jak i wszystkim innym gościom.