Ceremonia ślubna oraz wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu. Dlatego też zwłaszcza przyszła panna młoda chce w tym dniu prezentować się wyjątkowo pięknie. Już na jakiś czas przed ślubem wiele kobiet zaczyna regularne ćwiczyć, zapuszczać włosy, czy skrupulatniej dbać o cerę. Trudno się dziwić, ponieważ w tym dniu oczy wszystkich są szczególnie skierowane na parę młodą. Wybór sukni ślubnej na ślub w Warszawie jest szczególnie ważną kwestią. Należy wiedzieć, jak ukryć mankamenty oraz jak skutecznie wyeksponować atuty przy pomocy odpowiednio dobranej sukni. Wyróżnia się pięć głównych typów sylwetki.
Panie, które posiadają figurę w kształcie gruszki zazwyczaj są posiadaczkami małego biustu, płaskiego brzucha, lecz kobieco zaokrąglonych, wydatnych ud oraz bioder. W tym przypadku doskonale sprawdzi się bowiem klasyczny model sukni, która charakteryzuje się szerokim dołem. Miękkie tkaniny skutecznie ukryją masywne biodra oraz uda, zaś skutecznie podkreślą szczupłą talię. Wszystko to sprawi, iż proporcje będą odpowiednio zachowane.

Kolejny bardzo popularny typ damskiej figury to tak zwana klepsydra. Powszechnie jest ona uznawana za idealną, modelową sylwetkę. Pięknie zaznaczone są ramiona, biust, biodra, a także talia. Posiadaczki tego typu figury zazwyczaj we wszystkim prezentują się efektownie, lecz idealnie sprawdzą się fasony, typu rybka, które idealnie podkreślą atuty sylwetki.

Często spotykany typ figury to również jabłko. W tym przypadku to właśnie rozbudowane ramiona, duży biust skupiają na sobie uwagę, co sprawi, iż brak wyraźnie zaznaczonej talii. Tego typu sylwetka korzystnie będzie się prezentowała w fasonach prostych, z pionowymi cięciami. Pożądane tkaniny to materiały, które są miękkie, lecz nie opinające. W przypadku ozdób i drapowań warto kierować się minimalizmem. Sprzyjającym rozwiązaniem będzie dekolt w kształcie litery V.

Nieco rzadszym, lecz również znanym typem żeńskiej figury jest tak zwany kielich. Charakteryzuje się on rozbudowaną linią ramion, wystanym biustem, a także wąską linią talii oraz bioder. Ta sylwetka korzystnie będzie się prezentowała w dwuczęściowych modelach. Dobrze sprawdzą się skromne suknie ślubne (http://www.annakara.com/salony/suknie-slubne-warszawa), które będą rozszerzały się na dole. Korzystne będą także marszczenia w okolicy bioder. Warto wystrzegać się jednak całkowicie odkrytych ramion, czy też wiązań na szyi.

Kobiety, które mają figurę w kształcie kolumny, która charakteryzuje się małym biustem oraz wąskimi biodrami powinny zdecydować się na modele, które odkrywają ramiona, a także skutecznie poszerzają biodra. Można korzystać również z błyszczących tkanin.

Przyszła panna młoda, która chce w dniu ślubu pięknie się prezentować powinna zwrócić szczególną uwagę na suknie ślubną. Podstawą jest trafne określenie typu sylwetki, a także późniejsze dobranie modelu, który prezentuje się najkorzystniej. Warto korzystać w tej kwestii z porad specjalistów, którzy potrafią doskonale dopasować suknię do sylwetki przyszłej panny młodej. Dzięki temu można wyglądać pięknie, w tym wyjątkowym dniu.