Dziś chyba nie ma osoby na świecie, która mogłaby sobie wyobrazić świat bez samochodu. Auta są wszędzie, jest ich miliony i niewątpliwie ułatwiają ludziom życie. Samochody osobowe pozwalają nam podróżować szybko i wygodnie. Samochody dostawcze zapewniają nam na czas dostawy wszelkiego rodzaju towarów.

A jakie samochody wybierają Polacy? Oczywiście największą popularnością cieszą się samochody używane, tak zwane z drugiej ręki. Takie samochody zawsze będą tańsze od tych nowych prosto z salonu, a więc jak to zwykle bywa w przypadku Polaków, za zakupem samochodów używanych przemawia najbardziej aspekt ekonomiczny.

Polacy sięgają po samochody używane najczęściej sprowadzane zza granicy. Auta z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Austrii, Szwajcarii i Włoch są chyba najbardziej popularne na giełdach samochodowych i na parkingach przy drogach. Przez wzgląd na umiejscowienie kierownicy z prawej strony mniejszą popularnością cieszą się samochody sprowadzane z Wysp Brytyjskich, ale przez złagodzenie wymagań prawnych dotyczących tak zwanych „Anglików” i takie samochody spotkać można na naszych drogach.auto-1696478_640

Największe skupiska używanych samochodów są w dużych miastach jak Warszawa, Kraków. Wrocław, Łódź, Poznań, Lublin, czy Gdańsk. Wzmożony ruch w miastach i nie spełnianie przez wysłużone samochody norm odnośnie jakości spalin sprawiają, że włodarze nakładają różnego rodzaju ograniczenia na właścicieli sędziwych aut. Dochodzi nawet do tego, że aut powyżej 10 lat od produkcji nie wpuszcza się na teren centrum miasta.

Nowe i używane samochody osobowe kupisz u autoryzowanego dealera OPEL Auto-Center Kraków