Zakopane to bardzo popularne miasto, wielu turystów w różnych okresach roku, chce łatwo i bez problemu dostać się do tego góralskiego przybytku.

Najprościej jest korzystać z własnego transportu, jednak taki transport Zakopane ma chyba jako najgorszy. Do końca nie zmodernizowana i przebudowana Zakopianka powoduje, że przez korki przejazd do Zakopanego trwa długo i bardzo długo.

Najłatwiej dojechać do Zakopanego pociągiem, dworzec kolejowy znajduje się w centrum miasta, a pociągi tam dojeżdżają z różnych większych miast Polski. Dojazd pociągiem jest na ogół bezproblemowy, taki transport osób powoduje, że ludzie korzystają chętnie z propozycji Inter City tym bardziej, że dzisiaj składy kolejowe są coraz to bardziej nowoczesne, a przyjemność podróżowania też ma swoje uroki. Wielu ludzi nadal chce dostać się do Zakopanego, chcą tam spędzić urlop, wakacje i ferie zimowe. Zakopane to miejsce bardzo atrakcyjnych pobytów, ludzie przyjeżdżają tam nie tylko by odpoczywać, ale także by uprawiać aktywne sporty.

Ponieważ Zakopane to miejscowość turystyczna, leżąca blisko Krakowa i Nowego Targu, z tamtych właśnie miast istnieją dojazdy busami do Zakopanego. Busy do Zakopanego należą do prywatnych przewoźników, oraz do miejskich, wszystkie one kursują regularnie, są to duże i małe autobusy, niezwykle komfortowe. Bilety można zakupić w kasach lub bezpośrednio u kierowcy, busy zatrzymują się na przystankach pomiędzy miastami, korzysta z nich coraz to więcej osób. Rozkłady jazd takich busów są umieszczone na przystankach, lub nawet informuje się o nich telefonicznie, można wybrać odpowiedni numer telefonu i otrzymuje się pełny rozkład, taka usługa jest dostępna przez jednego prywatnego przewoźnika.

Autobusy kursujące do Zakopanego są ekologiczne, nie wpływają przez to źle na środowisko naturalne. Jeżeli chcemy cieszyć się atrakcjami Zakopanego musimy tam najpierw dojechać. Sposób dojechania tam powinniśmy wybrać jak najbardziej komfortowy i wygodny dla nas. Wszelkie niedogodności związane z dojazdem nie powinny zepsuć nam pobytu w Zakopanem. Pamiętajmy jeszcze, że oprócz dojazdu powinniśmy także zapewnić sobie jeszcze odpowiedni powrót ze stolicy sportów zimowych. Pobyt w Zakopanem powinien być dobrze zaplanowany wraz z dojazdami.