W dobie rozwoju medycyny i diagnostyki rozmaitych chorób zwiększa się również świadomość pacjentów na temat ich własnego zdrowia. To bardzo pozytywna zmiana naszej epoki, gdyż dzięki niej wiele zaburzeń można wyeliminować już na wczesnym etapie ich powstawania.

Sposobność dokładnego przebadania się, z której w XXI wieku korzysta coraz więcej osób, czasem jedynie podejrzewając chorobę, sprawia, że szanse na wyzdrowienie niejednokrotnie wzrastają, podczas gdy kilkanaście lat temu lekarze nie potrafili wskazać przyczyny i określić stopień postępu danego schorzenia.

Ultrasonografia oznacza zastosowanie ultradźwięków do badania i przedstawienia tkanek na polu medycyny oraz weterynarii. Ta forma diagnostyki (zwanej obrazową) jest nieinwazyjna, a także charakteryzuje się sporą dokładnością. Każda zmiana w narządach, nawet stosunkowo niewielka, staje się dzięki niej zauważalna.

W przypadku ultrasonografii ważną kwestię stanowi zakupienie dobrego sprzętu do badań, takiego jak Acuson. Gwarantuje on odpowiedni poziom diagnostyki. Łączy w sobie prostą obsługę i doskonałej jakości obrazowanie. Ułatwia odczyty, zwiększa ich widoczność. Ten aparat USG nie zawiedzie żadnego lekarza, zarówno jeśli chodzi o badanie ultrasonograficzne płodu, jak i dowolnego narządu wewnętrznego.

Fale ultrasonograficzne są w zupełności bezpieczne dla osoby poddawanej diagnostyce. Nie zostało dowiedzione, aby miały jakikolwiek zły wpływ na człowieka. Rodzajów badań ultrasonograficznych jest sporo. Wymienić tu można badanie dopplerowskie, USG przezpochwowe lub też przezodbytnicze. Najpopularniejsze wydaje się być to pierwsze. Jest też najmniej inwazyjne dla pacjenta, który nie musi dodatkowo przejmować się brakiem komfortu podczas kontroli zdrowotnej. W diagnostyce położniczej jednak dokładniejsze okazuje się badanie przezpochwowe.

Zobacz więcej: Trimed | Aparat USG