W dzisiejszych czasach, promocja produktu czy własnej firmy musi być zakrojona na szeroką skalę. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców, nie możemy się ograniczać tylko do ulotek. Kiedyś, reklamowano swoje usługi tylko w gazetach lub polegano na tak zwanej poczcie pantoflowej. Ostatecznie rekomendacja zadowolonego klienta jest najlepszą reklamą.

Współczesne formy marketingu obejmują nie tylko ulotki, wizytówki czy plakaty, ale również psychologię marketingu. Czyli co robić, żeby to robić najlepiej i jeszcze na tym zarobić. Tak w skrócie można chyba to opisać. Jednak najbardziej ceniona jest reklama. W gazecie, radiu, internecie. Nawet portale społecznościowe przejęły rolę dystrybutora niechcianych treści.

Niestety, chęć zysku powoduje, że reklamy są co raz bardziej nachalne. Aby sprowokować odbiorcę, często są przepełnione seksem, seksistowskim podejściem do płci lub po prostu prymitywizmem. A wyskakujące okienka podczas przeglądania stron w internecie, mogą doprowadzić do szewskiej pasji. Aby dotrzeć do odbiorcy, reklama stała się bardzo agresywna. Zamiast wywoływać zainteresowanie produktem, wywołuje chęć spalenia telewizora lub po prostu niechęć do reklamodawcy.

Wielka szkoda, że współczesne formy marketingu przekształciły się w narzędzie tortur dla odbiorcy. Nachalność, krzykliwość i głupota czasem biją po oczach. I gdzie tu stwierdzenie, że reklama jest dźwignią handlu? Ależ jest, tylko czasem twórcy zapominają, że po drugiej stronie stoi odbiorca inteligentny. A taki nie lubi, jeśli próbuje mu się zrobić z mózgu papkę.

Artykuł dostarczyła: agencja reklamowa Funktional