Podczas remontu domu lub mieszkania szukamy wielu udogodnień, by móc się czuć komfortowo i bezpiecznie. Dużą popularnością cieszą się panele słoneczne montowane na dachu, które redukują koszty prądu. Za pomocą energii słonecznej możemy ogrzać wodę, a nawet całą powierzchnię naszego lokum.

min4Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także rolety solarne. Chronią nasz dom przed słońcem oraz włamaniem i nie potrzebują w tym celu prądu. Mają zamontowany panel, który pobiera energię słoneczną, dzięki czemu zewnętrzne źródła są zbędne – jest to dla nas kolejny krok do oszczędności.

W mieszkaniach na wysokich piętrach, gdzie włamanie od strony okna nie jest możliwe, warto zwrócić uwagę na rolety zaciemniające, które będą dbały o nasz komfort w dzień i w nocy – do środka dostanie się tyle światła ile będziemy chcieli. Mieszkanie nie będzie się nagrzewać, a wieczorem, przy włączonym oświetleniu, oddzieli od wzroku sąsiadów. Dla osób ceniących sobie wygodę dobrym rozwiązaniem będą żaluzje elektryczne.

Wielu producentów ma w swojej ofercie modele, które można sterować nawet przez telefon. Wyobraźmy sobie taką scenerię – siedzimy wygodnie przed telewizorem, oglądamy ulubiony film i słońce pada w centralny punkt ekranu. Bez podchodzenia do okna, poprzez specjalną aplikację zmieniamy ustawienie rolety i wracamy do oglądania. Są to tylko nieliczne przykłady tego, jak możemy sobie ułatwić niektóre czynności. Przed przystąpieniem do remontu warto przejrzeć specjalistyczną prasę lub fora internetowe – znajdziemy tam masę pomysłów na wygodniejsze życie.

Artykuł powstał przy współpracy z:

dodatki-velset