Trudno wyobrazić sobie życie bez internetu w XXI. Ludzie przywykli do prostego wyszukiwania zagadnień, korzystania z portali społecznościowych. Jest to jedna z najwygodniejszych form do komunikacji z drugim człowiekiem. Wiadomości docierają szybko bez względu na odległości dzielące ludzi. Internet łączy wszystkie komputery na świecie za pomocą urządzeń sieciowych.

 

Jest jednym ze środków masowego przekazu, jednak oferuje też wiele pożytecznych usług – za pomocą sieci ludzie są wstanie opłacić rachunki, przedłużyć umowę, zrobić zakupy, bez wychodzenia z domu. Internet umożliwia swoim użytkownikom dostęp do nieograniczonej ilości świadczeń takich jak: internetowe radio, telewizja, gry, banki, sklepy, aukcje, pozwala na szybki system rezerwacji hotelowej, jest w nim też: aplikacja mobilna dla hoteli, a nawet aplikacja do obsługi hotelowej. Za jednym kliknięciem jesteśmy w stanie poprosić o jedzenie lub zarezerwować pokój. Poczta elektroniczna czy grupy dyskusyjne, pozwalają na wymianę własnych opinii, przesyłanie szybko nawet dużej ilości plików, bez zwracania uwagi na bariery fizyczne dzielące użytkowników.

apka6

W sieci jesteśmy w stanie odszukać dane o każdym człowieku na świecie – nawet jego adres. Istnieją również strony, które dają możliwość zarobku w łatwy i prosty sposób. Usługi internetowe są powszechne i używane każdego dnia. Jest to wygodny sposób na komunikację czy spędzenie wolnego czasu np. oglądając darmowe filmy, czytając ciekawostki, czy grając w gry. Jesteśmy w stanie sprawdzić pogodę na dłuższy czas, słuchać muzyki, czytać książki bez ich kupowania czy rezerwować bilety na mecz. Gdyby chociaż na godzinę zabrakło internetu na całym świecie, ludzie z pewnością popadliby w obłęd. Jest to sposób pracy wielu tysięcy osób. Korzystanie z sieci ma też swoje wady, bardzo szybko można się od niego uzależnić, a szczególnie w dzisiejszych czasach można zauważyć to wśród młodych ludzi. Należy rozważnie z niego korzystać, ponieważ nieznajomość korzystania z internetu może sprowadzić wiele kłopotów na jego użytkowników.

h1

Wiele witryn sieciowych podszywa się pod znane firmy – aby naciągnąć na pieniądze odbiorców, stosując różne metody. Należy uważać również na wszystkie osoby podszywające się pod naszych bliskich oraz należy zwracać uwagę na to co umieszczamy na swoich profilach. Ludzie w internecie czują się bezkarni, ponieważ uważają, że są anonimowi, nie szanują zdania innych, używają wulgaryzmów. Musimy pamiętać o netykiecie jaka obowiązuje jeśli korzystamy z internetu.