Chyba najważniejszym symbolem klasy, najbardziej kojarzącym się uczniom z nauką w szkole, jest tablica. To na niej nauczyciele zapisują najważniejsze informacje, to również przy niej zwykle odpytują uczniów. Z biegiem lat na rynku edukacyjnym pojawiło się coraz więcej rodzajów tego sprzętu. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mają więc naprawdę duży wybór w zależności od potrzeby czy posiadanego budżetu.

Dziś najpopularniejsza ze wszystkich to chyba magnetyczna tablica suchościeralna, w którą wyposażone są nie tylko szkoły, uczelnie wyższe, ale też firmy czy sale konferencyjne. Do pisania na niej używa się specjalnych mazaków, zaś do jej wytarcia służy przeznaczona do tego sucha gąbka. Tablica magnetyczna suchościeralna ma zwykle biały kolor, zatem wszystko widać na niej bardzo dobrze, a jej dodatkową opcją jest możliwość przymocowania magnesów, zwykle również dołączonych do zestawu. Do wyboru są opcje jedno-, dwu- lub trzyczęściowe o różnych wymiarach. Ich ceny zaczynają się od ok. 180 zł i uzależnione m. in. od gabarytów.

Biała tablica ceramiczna to porcelanowe akcesorium edukacyjne, charakteryzujące się bardzo wysoką jakością, trwałością i solidnym wykonaniem, niezwykle odporne na zabrudzenia, rysy, uszkodzenia. Może posłużyć w naprawdę dobrym stanie przez długie lata, co jest nie bez znaczenia w przypadku ograniczonych możliwości finansowych danej placówki. Wielu nauczycieli bardzo ceni sobie ten właśnie typ. Tablica ceramiczna zazwyczaj posiada aluminiowe obramowanie, a jej dużym atutem jest fakt, że może być przez prowadzących lekcję wykorzystywana również jako ekran do projekcji filmów czy slajdów.

Bez wątpienia tablica szklana magnetyczna to coś, co warto mieć w biurze, klasie czy sali wykładowej bądź konferencyjnej. Poza najpopularniejszą opcją białą, można także wybrać wersję czarną, równie dobrze spełniającą swoje najważniejsze funkcje. Tablica taka jest bezpieczna, trwała, a także bardzo łatwa w montażu oraz późniejszym utrzymaniu w czystości podczas codziennego używania.

https://biuroszkola.pl/pl/tablice_szklane-suchoscieralno-magnetyczne