Przychodzą takie dni, gdy już po prostu nie możemy patrzeć na dotychczasowy wystrój naszego mieszkania lub domu. Marzy nam się jakieś wielka, spektakularna zmiana rodem z popularnych programów telewizyjnych, w których doświadczony projektant i ekipa zmieniają wszystko od A do Z (i to jeszcze za pieniądze sponsorów). Niestety w życiu, czasami nie mamy możliwości przeprowadzenia takich gruntownych rewolucji. Możemy jednak szybko i wcale nie tak drogo, zmienić trochę wystrój naszego lokum.

Na początek wystarczy zwykła farba i trochę wyobraźni. Możemy odmalować mieszkanie na jeden kolor, lub też się nim trochę „pobawić” i wprowadzić jakiś nowy element np. w postaci kontrastu. W kuchni, możemy zdecydować się na niezwykle ostatnio modne panele szklane do kuchni. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a same (bez towarzystwa innych „ozdabniaczy”) właściwie mogą zmienić wygląd naszej kuchni nie do poznania. W pokojach wystarczy zmienić wszystkie te elementy, które bez problemu można wymieniać na nowe – zasłony, firanki, koce, pledy itp. Fajnym rozwiązaniem są też modne ostatnio obrazy na szkle i zdjęcia na szkle.

Świetnie się sprawdzą i w nowoczesnych wnętrzach i tych w bardziej tradycyjnym wystroju. W łazience najtrudniej o widoczna zmianę, ale pomóc może wymiana dywaników, mydelniczki itp. Jeśli brakuje nam pomysłów na takie szybkie „odpicowanie” mieszkania, to warto poszukać inspiracji w magazynach wnętrzarskich lub internecie (szczególnie na blogach lub portalach o rzeczonej tematyce ale też i na kanałach typu DIY „do it yourself” na YouTube).